مقالات

گوگل بخشی از شرکت مادرِ

لری‌ پیج مدیر عامل گوگل با ثبت دامنه‌ی abc.xyz اعلام کرد یک شرکت مادر به نام آلفابت برای اهداف تجاری‌اش ایجاد کرده است. وی در پستی که در صفحه‌ی اول این وب‌گاه منتشر شده است، با بیان این‌که یازده سال پیش او و سرگئی بِرین (دیگر بنیان‌گذار گوگل) اعلام کرده‌ بودند: «گوگل یک شرکت معمولی نیست و قرار نیست یک شرکت معمولی باشد.»، به عنوان بخشی از این تصمیم بزرگ، شرکت مادر آلفابت را تاسیس کرده‌اند که اهداف بسیار بزرگی دارد.
پس از این تصمیم، مدیر دامنه‌های xyz در گزارشی اعلام کرد ثبت دامنه‌های xyz به طور بی‌سابقه‌ای در حال افزایش است، و کاربران زیادی در پی تصمیم گوگل مشغول خرید دامنه‌های خاص از آن‌ها هستند. جالب است بدانید که آدرس alphabet.com متعلق به شرکت BMW بوده است و به همین دلیل گوگل تصمیم به خرید یک دامنه از xyz گرفته است.

از این پس آلفابت مدیر پروژه‌های جانبی گوگل خواهد بود، و گوگل هم به عنوان یکی از پروژه‌های این شرکت مادر، ادامه خواهد یافت. عنوان اولین پست آلفابت، «G برای گوگل» است و شاید این ایده که به ازای هر حرف الفبا، شرکت آلفابت یک پروژه خواهد داشت، را در خود پنهان کرده باشد.
این تصمیم از لحاظ مالی بر سهام گوگل تاثیر گذاشته و در کم‌تر از یک روز پس از انتشار این خبر، سهام این شرکت، به اندازه‌ی ٪۴ رشد داشته است. از این پس سهام به شکل جزیی از سهام آلفابت به فروش می‌رسد.
ساندر پیچای، مدیر سابق بخش سامانه‌عامل کروم و اندروید، از این پس مدیر عامل جدید شرکت آلفابت خواهد بود.

نوشته های مشابه