مقالات

باارزش ترین برندهای جهان در سال ۲۰۱۸

موسسه برند فاینانس (Brand Finance)، رده‌بندی باارزش ترین برندهای جهان در سال ۲۰۱۸ را منتشر کرد که بر اساس آن، غول‌های دنیای تکنولوژی در صدر قرار دارند. در ادامه، ۱۰ برند با ارزش دنیا را معرفی می‌کنیم.

رده‌بندی باارزش ترین برندهای جهان در سال ۲۰۱۸ میلادی منتشر شد و شرکت آمازون موفق شد جای گوگل را در صدر این فهرست بگیرد. در این رتبه‌بندی می‌بینیم که شرکت‌های حوزه تکنولوژی توانسته‌اند رتبه‌های نخست باارزش ترین برندهای جهان را به خود اختصاص دهند. در ادامه، لیست ۱۰ برند باارزش دنیا را مشاهده می‌کنید:

۱٫ آمازون (Amazon)

آمازون، بزرگ‌ترین فروشگاه آنلاین دنیا، در سال گذشته با رشد ۴۲ درصدی سهامش به ارزش ۱۵۰٫۸ میلیارد دلار رسید تا به جای گوگل به عنوان ارزشمندترین برند جهان معرفی شود. آمازون علاوه بر فروش اینترنتی انواع محصولات، در حوزه‌های دیگر مانند تولید فضای زیرساختی و قطعات الکترونیکی نیز فعالیت می‌کنید.

۲٫ اپل (Apple)

کمپانی اپل بیشتر درآمد خود را از محل فروش گوشی های آیفون به دست می‌آورد. سهام اپل در سال گذشته ۳۷ درصد رشد داشته و اکنون این برند با ارزش ۱۴۶٫۳ میلیارد دلار در رتبه دوم باارزش ترین برندهای جهان جای گرفته است.

۳٫ گوگل (Google)

گوگل در طول یک سال اخیر عملکردی بهتر از پیش‌بینی‌های انجام شده داشته، ولی با این حال از رتبه اول در آخرین رده‌بندی باارزش ترین برندهای جهان ، اکنون به رتبه سوم سقوط کرده است. ارزش سهام گوگل با ۱۰ درصد افزایش به ۱۲۰٫۹ میلیارد دلار رسیده است.

۴٫ سامسونگ (Samsung)

شرکت سامسونگ با تولید محصولات متنوعی مانند گوشی های هوشمند و لوازم خانگی و الکترونیکی به یکی از برندهای بزرگ جهان تبدیل شده است. این کمپانی که سال گذشته در رده ششم قرار داشت، اکنون به کمک گوشی‌های گلکسی اس ۸ و نوت ۸، تبلت‌ها و لوازم خانگی باکیفیت خود به عنوان چهارمین برند برتر دنیا شناخته شده است. ارزش سهام سامسونگ ۳۹ درصد افزایش یافته و به ۹۲٫۳ میلیارد دلار رسید.

۵٫ فیس بوک (Facebook)

فیس بوک نیز نسبت به سال گذشته ارتقا پیدا کرده و از رتبه نهم به پنجم رسیده است. سهام فیس بوک در یک سال اخیر ۴۵ درصد رشد کرده و ارزش این کمپانی ۸۹٫۷ میلیارد دلار اعلام شده است.

۶٫ ای تی اند تی (AT&T)

سهام ای تی اند تی در سالی که گذشت ۵ درصد کاهش پیدا کرد، ولی این شرکت هنوز هم با ارزشی معادل ۸۲٫۴ میلیارد دلار، ششمین برند با ارزش دنیاست.

۷٫ مایکروسافت (Microsoft)

مایکروسافت، یکی دیگر از غول‌های حوزه تکنولوژی است که نامش در این فهرست دیده می‌شود. ارزش سهام مایکروسافت در سال گذشته ۶ درصد افزایش پیدا کرد، ولی این کمپانی با دو پله سقوط نسبت به قبل و ارزش ۸۱٫۲ میلیارد دلار در رده هفتم قرار گرفته است.

۸٫ ورایزون (Verizon)

ارزش سهام ورایزون نیز مانند ای تی اند تی ۵ درصد کاهش پیدا کرد و ارزش این برند به ۶۲٫۸ میلیارد دلار رسید. بخشی مهمی از این موضوع به دلیل از دست رفتن مشتریان ورایزون بود، ولی این برند هنوز هم در بین ۱۰ برند با ارزش دنیا جای دارد.

۹٫ والمارت (Walmart)

والمارت سال خوبی را پشت سر نگذاشت. ارزش سهام این فروشگاه زنجیره‌ای ۱ درصد کاهش پیدا کرد و حدود ۶۰ فروشگاه آن نیز تعطیل شد تا والمارت چشم‌انداز نامطمئنی داشته باشد. با این حال این برند با ارزش ۶۱٫۵ میلیارد دلار در رتبه نهم باارزش ترین برندهای جهان قرار دارد.

۱۰٫ آی سی بی سی (ICBC)

آی سی بی سی یا همان بانک صنعت و تجارت چین با افزایش ۲۴ درصدی سهام خود مواجه شد و با ارزشی معادل ۵۹٫۲ میلیارد دلار، مانند سال گذشته در رتبه دهم این فهرست جای گرفته است.

Related posts

زبان برنامه‌نویسی SWIFT

amir hosaenain

شروع برنامه نویسی; انتخاب بهترین زبان مناسب برای من

amir hosaenain

تاریخچه لینوکس (قسمت سوم)

amir hosaenain